languagePl

Aktualności

18-5-2011

„WSG Bydgoszcz Entrepreneur Cup 2011” za nami!

„WSG Bydgoszcz Entrepreneur Cup 2011” za nami!

Od 9 do 12 maja w naszej Uczelni odbywała się już czwarta edycja Międzynarodowej Gry w Przedsiębiorstwo „WSG Bydgoszcz Entrepreneur Cup 2011”. Studenci z całego świata przyjechali do Bydgoszczy, aby w wirtualnej grze zmagać się z problemami ekonomicznymi przedsiębiorstwa, działającego na realnym rynku.

W „WSG Bydgoszcz Entrepreneur Cup 2011” uczestniczyły drużyny reprezentujące następujące uczelnie:

 

Alanus University (Niemcy – wraz ze studentami z Meksyku)

Heilbronn University (Niemcy)

International School of Law and Business (Litwa)

Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen (Belgia – wraz ze studentami z Czech i Grecji)

Laurea University of Applied Sciences (Finlandia)

University of Alba Iulia (Rumunia)

University of Applied Sciences in Vilnius (Litwa)

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Polska)

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (Polska)

 

Tegoroczne zadanie konkursowe pt. „Succession of a retail market” zostało sformułowane przez Raphaela Kunza, wykładowcę Provadis Hochschule (Frankfurt n. Menem), który w poprzednich dwóch edycjach międzynarodowej edycji GwP był opiekunem drużyn z Alanus University. Przez dwa dni studenci rozwiązywali różne zadania związane z opracowaniem skutecznego planu biznesowego dla przejętego od rodziców sklepu z ponad 100-letnią tradycją, zlokalizowanego w mieście, w którym obecnie studiują. Ostatnim zadaniem była prezentacja wypracowanej koncepcji rozwoju sklepu przed międzynarodowym jury (Brian Ross, Raphael Kunz, dr Jarosław Oczki), innymi uczestnikami Gry oraz opiekunami (wykładowcami).

Poziom tegorocznej Gry był bardzo wyrównany, a różnice w końcowych wynikach pomiędzy poszczególnymi zespołami niewielkie. Decyzją jury pierwsze trzy miejsca zajęły drużyny reprezentujące następujące uczelnie:

 

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Polska)

2. University of Alba Iulia (Rumunia)

3. Heilbronn University (Niemcy)


Zespoły, które zajęły miejsca na podium, otrzymały atrakcyjne nagrody (laptopy, iPod’y oraz czytniki e-booków), pozostali uczestnicy pamiątkowe certyfikaty.

Ponadto, w ramach „Gry” w WSG odbyło się kilka wydarzeń towarzyszących:
- prezentacje poszczególnych uczelni uczestniczących w „WSG Bydgoszcz Entrepreneur Cup 2011”, będące doskonałą okazją do omówienia możliwości dalszej współpracy między poszczególnymi instytucjami;

- wykład pt. „Network Business” dotyczący wpływu mediów elektronicznych na zmiany w biznesie, wygłoszony przez dra Ville Saarikoski (Laurea University of Applied Sciences), jednego z pionierów mobilnego Internetu w Finlandii;

- przestawienie projektu „Massidea” – Sari Jääskeläinen (Laurea University of Applied Sciences), nowoczesnej platformy służącej współpracy szkół wyższych, autorstwa naszej fińskiej uczelni partnerskiej, z której korzysta obecnie już kilkanaście uczelni w Europie.

Zwieńczeniem dwudniowych zmagań studentów były m. in. zwiedzanie Bydgoszczy (autorska gra terenowa, podczas której uczestnicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami, w tym odnaleźć charakterystyczne miejsca w Bydgoszczy, których zdjęcia otrzymali od organizatorów, dowiedzieć się od mieszkańców grodu nad Brdą, ile lat ma nasze miasto, jak nazywa się jego prezydent itp.), wycieczka do Biskupina czy impreza pożegnalna w klubie Kubryk.

Zapraszamy do galeri zdjęć